Uszaty szuka Mikołaja

uszaty

Gdyby Uszaty umiał pisać, gdyby gospodarz na chwilę uwolnił Uszatego z łańcucha, gdyby tej zimy spadł śnieg – pewnie napisałby Uszaty kopytem na drodze, tuż przed swoją oborą, prośbę do Świętego Mikołaja. Prośbę o to, by zobaczyć jeszcze wiosnę.

Bo małe, zwyczajne osiołki mają wielkie, zwyczajne marzenia.

Uszaty nie prosiłby o piękną stajnię, ani zdobiony żłób. Nie pisałby pewnie, że chciałby inne życie, bo przecież Uszaty nie zna innego niż to, które spędza samotnie w swojej obórce, wpatrując się w ciemną ścianę i okratowane okno poza jego zasięgiem. Okno za którym rozpościera się inny świat, kraty za którym trwają manifestacje o prawa zwierząt, powstają piękne hotele i ośrodki odnowy biologicznej dla psów i kotów, tysiące domów gdzie ukochane zwierzęta są przytulane, głaskane, lub zasypiają na kolanach swego Pana.

Ale Uszaty nie umie pisać. Nie spadł też tej zimy nawet jeden płatek śniegu. A gospodarz tylko na chwilę odpiął osiołka z łańcucha. Drugi raz odepnie go gdy na podwórze wtoczy się z łoskotem stary żuk i opadnie z hukiem trap. Może wtedy, gdy Uszaty będzie po nim wchodził spadnie pierwszy płatek śniegu.

Podarujmy razem Uszatemu kolejną wiosnę.

Musimy zebrać 2300 zł, aby Uszaty nie wszedł po trapie i nie odjechał na rzeź.
Mamy czas do 31 grudnia.

Jeśli chcesz wesprzeć Uszatego możesz dokonać wpłaty z tytułem “dla Uszatego” na konto PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350.

Jeśli chcesz uzyskać szybką informację o wyniku akcji ratowania Uszatego, podaj w tytule przelewu swój nr tel – wyślemy sms lub zadzwonimy!

Wejdź na www.centaurus.org.pl i poznaj historię Uszatego.
Dowiedz się więcej: 518 569 487, 518 569 488