„Żyj smacznie i zdrowo” – program edukacyjny dla gimnazjów

Edukacja dla gimnazjów Żyj zmacznie i zdrowo

Trwa V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Do tej pory, 40% gimnazjów z całej Polski zgłosiło swój udział w programie, w tym ponad 41% szkół z województwa dolnośląskiego. Pozostałe szkoły nadal mają szansę na zmianę nawyków żywieniowych młodzieży, wystarczy zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny!

Edukujemy młodych!

„Żyj smacznie i zdrowo” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i samych uczniów. Do tej pory z województwa dolnośląskiego 197 nauczycieli zgłosiło 198 szkół (299 klas, czyli 4143 uczniów). Zdrowe odżywianie nie jest już tylko zjawiskiem spowodowanym modą, a rzeczywistym wzrostem świadomości w społeczeństwie. Coraz więcej ludzi odrzuca złe nawyki, zaczyna odżywiać się racjonalnie i wprowadza ruch fizyczny do swojej codzienności. Taki scenariusz warto realizować w życiu jak najwcześniej!

Jak dołączyć do programu?

Zgłoszenie do programu jest proste. Wystarczy, że nauczyciel gimnazjum wypełni formularz na stronie internetowej www.zyjsmacznieizdrowo.pl. Już w ciągu kilku dni na szkolny adres, zostaną dostarczone bezpłatne materiały dydaktyczne opracowane przez grono specjalistów. Zestaw przeznaczony jest do przeprowadzenia lekcji w trzech klasach. Zawiera między innymi scenariusze dla nauczycieli, plansze informacyjne do szkół czy książeczki kucharskie dla uczniów.

Nagrody dla szkół czekają!

Szkoły mogą także wygrać cenne nagrody: wyposażenie w klasę multimedialną, tablice multimedialne czy laptopy. Szansą jest udział w nieobowiązkowym konkursie organizowanym w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo”. Polega on na zorganizowaniu przez uczniów i nauczycieli interesującego wydarzenia społecznego związanego z ideą programu. Zdjęcia zdarzenia wraz z opisem należy załączyć do zgłoszenia konkursowego, które jest dostępne na stronie internetowej projektu.

Zwycięska drużyna, oprócz klasy multimedialnej wygra wycieczkę do Warszawy, podczas której będzie uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach kulinarnych. Pozostali wyróżnieni zostaną odwiedzeni przez organizatorów programu i tancerzy z programu You Can Dance. W trakcie wizyty gimnazjaliści będą mogli wysłuchać rad dietetyka, a nawet skonsultować się z nim. Wizytę podsumuje warsztat taneczny z profesjonalistami oraz wręczenie nagród.

Program „Żyj smacznie i zdrowo” został objęty wieloma patronatami honorowymi i społecznymi. Akcję wspiera Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Polskie Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacja Klubu Szefów Kuchni.

Statystyki udziału szkół w programie Żyj smacznie i zdrowo