“Zdrowie z natury” – przewodnik po medycynie naturalnej

medycyna naturalna książka

Książka „Zdrowie z natury” wydana przez wydawnictwo Illuminatio to bogaty i wartościowy poradnik dotyczący naturalnych metod leczenia wielu popularnych dolegliwości.

Autorka, Burke Lennihan, jest dyplomowaną pielęgniarką i od wielu lat zgłębia tajniki medycyny holistycznej.

W książce „Zdrowie z natury” znajdziemy wiele pożytecznych informacji dotyczących zdrowego odżywiania, homeopatii, zastosowaniu ziół, witamin i suplementów diety, ćwiczeń energetycznych, terapii czaszkowo-krzyżowej, a także technik chiropraktycznych.

Autorka zachęca, aby obok tradycyjnej medycyny, w przypadku wystąpienia chorób i określonych dolegliwości, zwrócić się też w stronę medycyny naturalnej.

„Zdrowie z natury” – streszczenie

Budowanie solidnej podstawy

W pierwszej części: „Budowanie solidnej podstawy” – znajdziemy ogólne informacje dotyczące rozmaitych czynników wpływających pozytywnie na nasze zdrowie:

  • zdrowego odżywiania,
  • zasad przyjmowania suplementów diety,
  • wpływu umysłu na stan naszego zdrowia,
  • ćwiczeń oddechowych, relaksacyjnych  i wielu innych naturalnych metod działania.

Autorka wskazuje również na przydatną literaturę oraz adresy stron internetowych do których można sięgnąć, gdy chce pogłębić się temat dotyczący danego zagadnienia.

Leki naturalne na powszechne dolegliwości

Część druga „Leki naturalne na powszechne dolegliwości” to swoiste kompendium wiedzy na temat tego, jak naturalnie leczyć konkretne schorzenia.

Dla wygody czytelnika lista ponad 200 dolegliwości ułożona jest alfabetycznie.

Przy każdej dolegliwości podane są wskazówki dotyczące działania „na szybko”, a w dalszej kolejności wskazanie działania długofalowego, a także porad dotyczących profilaktyki.

Porady dotyczące konkretnej dolegliwości obejmują szeroki zakres działań: homeopatia, dieta, zioła, suplementy diety czy ćwiczenia.

Zaopatrywanie apteczki leków naturalnych

W części trzeciej „Zaopatrywanie apteczki leków naturalnych” znajdziemy listę najlepszych produktów, które warto mieć w swojej apteczce leków naturalnych.

Część czwarta to przewodnik po tym jak używać leków homeopatycznych, żeby miały one jak największą skuteczność. Możemy również zapoznać się z literaturą i badaniami na temat tych leków, tak aby rozwiać wszelkie trapiące nas wątpliwości co do ich działania.

Autorka zaznacza, że książka „Zdrowie z natury” jest jedynie przewodnikiem, wskazówką. Nie zaleca rezygnacji z tradycyjnego leczenia i zaznacza, że zawsze należy poinformować lekarza prowadzącego o wspomagającej kuracji naturalnej. Wskazuje na sytuacje, które mogą być leczone metodami domowymi oraz na takie, które zdecydowanie wymagają konsultacji lekarskiej. Najważniejsza rzecz to współdziałanie medycyny tradycyjnej i naturalnej.

Książka „Zdrowie z natury” napisana jest prostym, jasnym językiem, jest również wygodna w użytkowaniu poprzez przejrzysty układ i alfabetyczne uporządkowanie leczenia konkretnych schorzeń.

Polecamy ją każdemu, kto jest zainteresowany tematyką naturalnego leczenia i życia w zgodzie z otaczającą nas naturą.

„Zdrowie z natury” – dane wydawnicze

  Tytuł książki  Zdrowie z natury
  Podtytuł

  Domowa apteczka leków na powszechne dolegliwości

  Autor  Burke Lennihan
  Tłumaczenie

  Łukasz Głowacki

  Wydawnictwo  Illuminatio
  Liczba stron  360
  Numer wydania  Wydanie I
  Rok wydania  2014
  Wymiary książki  A5
  Numer ISBN

  978-83-63965-35-8