„Wyprawa z marzeniami na Elbrus” – akcja charytatywna dla podopiecznych Fundacji Mam Marzenie

wyprawa w góry

23 czerwca rusza niezwykła akcja charytatywna „Wyprawa z marzeniami na Elbrus”. Pomysłodawcami projektu są Robert Wójcicki i Krzysztof Banaś, którzy są miłośnikami górskich wypraw. Akcja będzie trwała dwa tygodnie, a jej głównym celem jest zdobycie góry Elbrus – najwyższego szczytu Kaukazu. Celem wyprawy jest pomoc dzieciom z Fundacji Mam Marzenie.

Akcja „Wyprawa z marzeniami na Elbrus” to charytatywny projekt, mający na celu zebranie funduszy na spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Jego inicjatorami są Robert i Krzysztof, którzy mają za sobą wiele ciekawych projektów górskich.

Wpadliśmy na pomysł zorganizowania projektu, który pomógłby chorym dzieciom spełniać ich marzenia. Do tej pory chodząc po górach, zdobywając mniejsze lub większe szczyty robiliśmy to tylko dla siebie –  pewnie dla udowodnienia sobie, jacy jesteśmy sprawni, silni i wytrzymali. Pewnego razu, schodząc z któregoś ze szczytów, zaczęliśmy rozmawiać o działaniach charytatywnych. Zaczęliśmy kombinować, jak przekuć to nasze hobby w coś, co przyniesie radość i pożytek innym. I tak zrodził się wspólny pomysł na „Wyprawę z marzeniami na Elbrus” – powiedział Robert Wójcicki, pomysłodawca akcji.

Wyprawa rozpocznie się 23 czerwca i będzie trwała dwa tygodnie. W trakcie ekspedycji uczestnicy chcą dodatkowo zdobyć trochę niższy, bardziej wymagający szczyt Kazbek, który leży na granicy Gruzji z Rosją. Następnie Gruzińską Drogą Wojenną ekipa dotrze do miejscowości Azau w Rosji, gdzie rozpoczną górską akcję zdobycia góry Elbrus, której szczyt znajduje się na wysokości 5642 m n.p.m. Przed wyprawą i w czasie jej trwania będą zbierane pieniądze na podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Każdy z nas może pomóc, wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Mam Marzenie z dopiskiem „Elbrus”. Celem akcji jest zebranie 5 642 zł, które umożliwią realizację niejednego dziecięcego marzenia.