Wygodnie i ekologicznie na… zakupach

Ekologiczna torba płócienna

Myślisz, że dbać środowisko naturalne można tylko poprzez udział w pikietach i interweniowanie na naprawdę wysokim szczeblu (na przykład przeciwko nieekologicznym inwestycjom)? Prawda jest taka, że każdy w swoim zakresie może zrobić bardzo dużo dla najbliższej okolicy. Nawet tak z pozoru błaha czynność jak robienie zakupów może spowodować, że wzbogacimy ziemię o kolejna plastikową torbę, która rozkłada się kilkaset lat. A przecież wystarczy trochę inwencji i możemy stworzyć coś nie tylko proekologicznego, ale i wygodnego, a nawet… modnego!

Niepotrzebny plastik

W naszym kraju wciąż popularne są plastikowe reklamówki – zarówno te większe, jak i torebki foliowe tzw. jednorazówki. Obecnie właściciele sieci handlowych szczycą się tym, że ich reklamówki pochodzą w 100% z recyklingu. Owszem, to dobra informacja, jednak nie zmienia to faktu, że folia, również ta z odzysku, rozkłada się nawet 400 lat! A przecież tylko niewielka część z nich trafi po zakupie do ponownego przetworzenia – większość wyląduje na wysypiskach śmieci lub – o zgrozo – na trawnikach czy w lasach.

Warto jednak zauważyć, że plastikowe reklamówki nie dość, że są nieekologiczne to też najzwyczajniej w świecie niewygodne. Ile to razy oberwany albo wpijający się w dłoń uchwyt doprowadzał nas do szewskiej pasji? Należy też wziąć pod uwagę, że obecnie w popkulturze wizerunek osoby z przysłowiową „siatką z Biedronki” odbierany jest negatywnie, zwłaszcza w kontekście prezentowanego stylu. Plastikowe torby nie są elementem żadnej dobrej stylizacji i mając je w ręku wyglądamy bardzo pospolicie. A przecież są sposoby na to, by zakupy były ekologiczne, wygodne i na dodatek… modne!

Torba płócienna na ratunek

Rozwiązaniem wszystkich powyższych problemów jest torba płócienna. Najlepsze są te wykonane z bawełny – bardzo ekologicznego i jednocześnie wytrzymałego materiału. Wystarczy spojrzeć na asortyment dostępny w sklepie Artiglo (jednego z najbardziej rozpoznawalnych portali oferujących gadżety z nadrukami), by dowiedzieć się, że tego typu przedmiot wcale nie musi być „szarym workiem” na zakupy. Długie rączki, pozwalające na wygodne zawieszenie torby na ramieniu, znacząco zwiększają komfort zakupów, a możliwość nadrukowania niebanalnego, ciekawego designu, poprawia walory estetyczne. Dodatkowo Artiglo stosuje specjalną metodę nadruku, dzięki czemu wybrany przez nas fason nie zedrze się już po kilku wyjściach do sklepu.

Co jeszcze przemawia za opcją torby płóciennej? Funkcjonalność – jest bardzo pojemna, zmieści nawet 15 litrów produktów, a dodatkowo możemy ją w elastyczny sposób złożyć w małą kostkę i przechowywać bez zajmowania dużej ilości miejsca. Dlatego jeśli chcesz jednocześnie dbać o środowisko, zapewnić sobie niebanalna stylizację, a do tego w sposób bardzo wygodny dokonywać zakupów, to bawełniana torba jest rozwiązaniem wręcz idealnym.

Sporo osób idzie dziś na łatwiznę i woli za kilka groszy kupić torebkę foliową albo dużą, plastikową siatkę z logo sieci handlowej, niż zainwestować w rozwiązania ekologiczne. Po lekturze artykułu jednak przekonaliście się, że w ten sposób nie tylko ratujecie przyrodę, ale też dbacie o własny look. A jeśli do tego przychodzi jeszcze funkcjonalność i oszczędność, to już pełnia szczęścia!