Wszystkich Świętych 2016 – o groby bliskich zadbasz na odległość

Dzień Wszystkich Świętych - kwiaty na grobach

Miliony osób lada dzień ruszy na groby wspomnieć zmarłych bliskich. Po to, by w Dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nagrobek tradycyjnie przystroić kwiatami, zapalić znicz. Niektórzy jednak nie mają takiej możliwości. Warto wiedzieć, że powody do zmartwień z tego powodu są jednak nie potrzebne. Warto pomyśleć nad zamówieniem profesjonalnej opieki nad grobami. Z roku na rok z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób.

Zadumę poświęć bliskim, nie problemom

Pierwszy dzień i drugi dzień listopada to wyjątkowy czas. Pogrążenia w zadumie, wspomnień, oddania czci i pamięci zmarłym. Nieodłączną tradycją towarzyszącą obchodom Dnia Wszystkich Świętych jest  wizyta na grobach bliskich, którzy odeszli. Nierzadko jednak sytuacja życiowa to uniemożliwia – praca za granicą lub w innym mieście, albo kiepski stan zdrowia.

Pojawiają się wtedy wyrzuty sumienia, że grób bliskiej osoby w ten ważny dzień zostanie zaniedbany. Nikt nie zapali świeczki, ani nie położy kwiatka, nie sprzątnie liści. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłaby osobista wizyta na cmentarzu, ale w tych trudnych chwilach można zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Eksperci od kwiatów

O tym, że sprzątanie grobów jest coraz powszechniejsze, a świadczy o tym chociażby liczba firm oferujących taką usługę. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, co oferuje np. duża kwiaciarnia internetowa. Florystyka funeralna to bowiem jeden z najbardziej rozwijających się kierunków swojej branży. Jest więc naturalne, że oferta opieki nad miejscem pochówku znajduje się także w ofertach tego typu firm.

Tym samym, z każdego miejsca globu można zamówić elegancki wieniec na nagrobek. Wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać intersującą kompozycję oraz sfinalizować transakcję. Wybierać można wśród tradycyjnych kompozycji m.in. z chryzantem, róż i goździków w różowym i białym odcieniu, ale nie brakuje także kolorowych kompozycji, jak m.in. pomarańczy, żółci i fioletu. To trend, który do Polski coraz śmielej nadciąga z krajów skandynawskich. Norwegowie czy Szwedzi świadomie wybierają mocniejsze kolory – eleganckie i niebanalne. Bukiety wiązane są na okrągło, kaskadowo i klasycznych, do położenia na płycie. Można więc być pewnym, że kompozycja będzie wyglądać godnie.

Ponadto, duża kwiaciarnia internetowa nierzadko oferuje także usługi dodatkowe, jak np. sprzątnięcie nagrobka, ustawienie i zapalenie znicza lub też kilku.