Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

dni elektrorecyklingu

Już w najbliższą środę, 24 września 2014r. odbędzie się trzecia edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu.

Wrocławskiej imprezie towarzyszą podobne akcje w Krakowie i Warszawie.

Jako cel akcji organizatorzy postawili sobie zachęcenie Polaków do selektywnej zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak również opakowań.

Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że elektrośmieci stanowią źródło wielu toksycznych substancji zagrażających zdrowiu i życiu ludzi i zwierząt oraz wpływających negatywnie na klimat, np. rtęci, kadmu, ołowiu.

Harmonogram akcji

 

  • od 24 września do 14 października odbędzie się Elektro-Konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjów, który będzie miał formę “Gry Miejskiej” dotyczącej selektywnej zbiórki elektroodpadów. Na uczestników czekają podchody w poszukiwaniu plansz z zadaniami o spacer po Wrocławiu. W ramach gry znajdzie się 6 punktów kontrolnych, rozmaite eko-zagadki, a w nagrodę sprzęt elektroniczny!
  • 25 października w godzinach 10.00-15.00 będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingach przy centrach handlowych Tesco we Wrocławiu.
  • 26-29 października na placu Solnym odbędzie się pokaz filmu edukacyjnego na temat postępowania ze zużytym sprzętem.
  • 30 października odbędzie się uroczyste zakończenie i podsumowanie Akcji w Domu Kultury Firlej. W ramach imprezy odbędzie się wręczenie nagród, emisja filmu edukacyjnego i wiele innych niespodzianek.

Organizatorami akcji są:

Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. zajmująca się, między innymi, realizacją akcji ekologicznych w ramach Kampanii „Włącz Eko Wyobraźnię” połączonych ze zbiórką zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz Biosystem Zakład Gospodarki Komunalnej Organizacja Odzysku SA.