“Mocne plecy. Proste ćwiczenia w służbie siedzenia” Harriet Griffey

mocne plecy

Każdemu zapewne zdarza się narzekać na ból pleców. Doskwiera nam on szczególnie wtedy, kiedy w ferworze pracy za biurkiem, zapominamy o gimnastyce czy chociażby codziennym spacerze, który zastępujemy jazdą samochodem. W pzypadku takiego trybu życia nietrudno o rozmaite dolegliwości mięśniowo-stawowe i właśnie ból pleców. Jak się okazuje, nie potrzeba wiele, aby zadbać o dobry stan naszych mięśni i stawów. Wystarczy chęć do zmian i systematyczność w podejmowanych działaniach.

„Mocne plecy. Proste ćwiczenia w służbie siedzenia” to książka powstała z myślą o tych osobach, które chcą uniknąć kłopotów z kręgosłupem i dowiedzieć się jak prawidłowo o niego zadbać. Okazuje się, że istnieją proste triki mające na celu uchronić nas przed bólem pleców. To, w jaki sposób wykonujemy różne czynności, ma ogromne znaczenie dla kręgosłupa, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Książka to de facto poradnik zawierający szereg prostych i skutecznych ćwiczeń dotyczących różnych obszarów ciała, podzielonych na pięć rozdziałów. Autorka przekonuje również, że kiedy przyswoimy wiadomości na temat troski o zdrowie pleców, prędko wejdą nam w nawyk i nawet nie do końca świadomie będziemy bardziej dbać o kręgosłup.

 

Agnieszka Miśkowiec