Jakie rośliny warto wybrać do biura

rośliny do biura

Miejsca, w których pracujemy, często wypełniają komputery, a co za tym idzie również zanieczyszczone, niekorzystne powietrze. Aby ograniczyć negatywne skutki nadmiernego promieniowania, arto rozważyć zakup odpowiednich roślin do pokoju służącego do pracy. Dzięki nim znacząco poprawi się nasze samopoczucie, ale także biuro zyska całkiem nowy wystrój, a to również przyczyni się do polepszenia naszej wydajności i nastroju.

Kwiaty w pokoju do pracy

Wybierając rośliny do biura, warto skupić swoją uwagę między innymi na tych, które odnajdą się w słabych warunkach świetlnych i nie wymagają troskliwej opieki. Wśród takich kwiatów znajdziemy:

Dracenę – najlepiej rośnie w zacienionym miejscu. Potrzebuje lekko wilgotnej ziemi, ale jeżeli nie dostanie wody przez kilka dni, nie straci na swoim uroku. Należy ją nawozić od marca do sierpnia, co dwa tygodnie, nawozem dedykowanym roślinom zielonym.

Aspidistrę – odporna na niekorzystne warunki. Wiosną i latem należy podlewać ją wodą z nawozem do roślin zielonych co dwa tygodnie. Poza tymi dwoma porami roku nie potrzebuje dużo wody. Jej potoczna nazwa to: żelazny liść.

Szeflerę – najlepiej czuje się w jasnych, jednak nie silnie nasłonecznionych miejscach. Wiosną i latem potrzebuje dużej ilości wody. W zimie powinno się ustawić roślinę w chłodniejszym miejscu i podlewać raz w tygodniu. Nawóz trwa od marca do września. Warto wiedzieć, że szeflera świetnie ujemnie jonizuje powietrze oraz je nawilża.

Figowca sprężystego – dobrze rośnie w ciemniejszych miejscach, nie potrzebuje wiele wody. Wiosną i latem należy podlewać go wodą z nawozem. Jego zieleń ma działanie kojące.

Paproć – nie potrzebuje bezpośredniego światła. Powinna być regularnie podlewana i nawożona raz na dwa lub trzy tygodnie nawozem do roślin zielonych. Jest idealna do biura, wspaniale jonizuje powietrze.

Palmę chamedora – dobrze sprawdza się przede wszystkim w zamkniętych pomieszczeniach. Nie jest wymagającą rośliną, potrzebuje tylko wody i lekkiej ziemi. Powinna być nawożona tylko raz na miesiąc. Oszałamiająca zieleń wpłynie korzystnie na samopoczucie.

Jak rozmieścić rośliny w biurze?

Kwiaty warto ustawiać nie tylko w miejscach reprezentacyjnych czyli w poczekalniach bądź recepcjach, ale również w stołówkach, kuchniach lub w miejscu odpoczynku. Mniejsze pomieszczenia też będą dobrze wyglądać z roślinami, nie należy o tym zapominać. Warto ustawiać kwiaty w każdym miejscu, gdyż dzięki temu zyskamy świeże, wilgotne powietrze oraz większą chęć do pracy.

 

Agnieszka Miśkowiec