„Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko” Maciej Bernatowicz

hiszpania książka

Nierzadko dzieje się tak, że będąc po raz pierwszy w jakimś miejscu, jesteśmy pewni, że zostawimy w nim cząstkę swojego serca i na następny urlop udamy się właśnie w te same rejony. Fotografie, na których uwieczniliśmy przeżyte chwile, pomagają przetrwać czas do następnej podróży. Czasem jest też tak, że choć nigdy nie widzieliśmy jakiegoś miejsca na żywo, to czujemy, że musimy tam wkrótce pojechać. Dla wszystkich, którzy kochają Hiszpanię, a także, a może zwłaszcza dla tych, którzy jej jeszcze nie widzieli, lekturą obowiązkową powinna być nowa książka Wydawnictwa Muza “Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko”.

W debiucie Macieja Bernatowicza czytelnik odnajdzie wiele informacji o Królestwie Hiszpanii. Jest to największe państwo na Półwyspie Iberyjskim, w południowej Europie, zamieszkane przez ok. 50 milionów mieszkańców. Hiszpania jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, gdyż zachwyca niezwykłą, niepowtarzalną atmosferą. Malownicze, ujmujące krajobrazy są wizytówką Hiszpanii, ale to nie wszystko. Skrywa ona w sobie wiele tajemnic…

Warto zaznaczyć, że książka „Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko” nie jest zwykłym przewodnikiem, jakich dużo na rynku wydawniczym. To coś zdecydowanie więcej. Pozycja pełna jest interesujących informacji o Hiszpanii, o jej historii i tradycjach. Czytelnik odnajdzie w niej również historie życia codziennego tamtejszych mieszkańców. Autor porusza w książce takie tematy jak kultura, turystyka bądź sytuacja gospodarcza kraju, ponadto dołącza do treści fotografie wykonane samodzielnie, co bez wątpienia umila czytanie i pozwala lepiej wczuć się w lekturę.

 

Agnieszka Miśkowiec