Genodieta – sposób odżywiania, który zapewni Ci zdrowie

Dieta genowa

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zapada na takie choroby jak otyłość, cukrzyca, miażdżyca czy nowotwory – według specjalistów wielu z nich można uniknąć, prowadząc zdrowy styl życia. Na odpowiedni tryb życia składa się wiele czynników – najważniejszym z nich jest prawidłowa, zbilansowana, zgodna z potrzebami organizmu dieta.

Indywidualna dieta opracowana na podstawie genów

Idealnym, unikalnym dla każdego sposobem odżywiania jest tzw. genodieta. Opracowuje się ją na podstawie badania Genodiet ® Completo czyli analizy genów odpowiedzialnych m.in. za metabolizm poszczególnych składników odżywczych, zwiększone ryzyko nadwagi lub otyłości czy występowanie nadwrażliwości bądź nietolerancji pokarmowych. Pozwala to na uzyskanie indywidualnego profilu żywieniowego osoby badanej i przygotowanie zaleceń żywieniowych na jego podstawie. Zalecenia te umożliwią odżywianie zgodne z zapotrzebowaniem organizmu, co z kolei zagwarantuje jego prawidłowe funkcjonowanie.

Wykonanie badania Genodiet ® jest proste, wystarczy tylko przygotować próbkę śliny, z której następnie zostanie wyizolowany materiał genetyczny potrzebny do analizy. Badanie wystarczy wykonać tylko raz – DNA pozostaje niezmienne przez całe życie, dlatego uzyskany wynik będzie obowiązywał już zawsze – mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl

Genodieta – sposób na schudnięcie, a także poprawę stanu zdrowia i samopoczucia

Badanie Genodiet ® Completo składa się z trzech części – modułu Slim, Health i Sensor.

W ramach modułu Slim oceniany jest metabolizm węglowodanów i tłuszczów, sprawdzana jest również obecność genetycznych predyspozycji do otyłości. Nawet jeżeli obecność takich predyspozycji potwierdzi się, można je łatwo kontrolować przy pomocy genodiety i odpowiedniej aktywności fizycznej – dzięki badaniu Genodiet ® z serwisu zdrowegeny.pl dowiemy się również, jaka aktywność jest dla nas najbardziej wskazana. Dzięki genodiecie możemy więc bezpiecznie schudnąć lub przytyć, a także zapobiec wystąpieniu w przyszłości takich chorób jak cukrzyca czy miażdżyca. Jeżeli osoba badana już przewlekle choruje, stosowanie genodiety będzie ogromnym wsparciem dla wdrożonego leczenia.

W ramach modułu Sensor geny analizowane są pod kątem predyspozycji do wystąpienia nadwrażliwości lub nietolerancji pokarmowych – choroby te występują często w polskiej populacji, a niewykryte i nieleczone mogą powodować poważne komplikacje w przyszłości.

Moduł Health pozwala natomiast na analizę genów biorących udział w metabolizmie takich związków jak homocysteina, kwas foliowy czy witamina D – ich prawidłowy poziom w organizmie pozwoli uniknąć rozwoju m.in. osteoporozy, miażdżycy czy zawału serca. Dzięki modułowi Health zostanie też zanalizowana zdolność naszego organizmu do eliminacji toksyn i wolnych rodników – zachodząca prawidłowo detoksykacja ma ogromne znaczenie np. w spowolnieniu procesów starzenia czy profilaktyce nowotworowej. Jeżeli procesy eliminacyjne są upośledzone, należy regularnie dostarczać organizmowi odpowiednią ilość antyoksydantów wraz z pożywieniem.

Badanie Genodiet ® zostało opracowane na podstawie wielu publikacji naukowych przez badaczy z uniwersytetów we Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Podstawy naukowe gwarantują wiarygodność i skuteczność badania, dlatego jest ono tak chętnie polecane przez lekarzy i dietetyków – dodaje Magdalena Sikora.