Infekcje intymne? Pozbądź się ich naturalnie!

Infekcje intymne - lecznie naturalne

Nierzadko utrudniają nam życie, ale wstydzimy się o nich rozmawiać. Obawiamy się podejrzeń o brak odpowiedniej higieny czy groźne, zaraźliwe zakażenia. Tymczasem infekcje intymne mogą przytrafić się każdemu. Chcesz się z nimi uporać raz na zawsze? Podpowiadamy, jak pozbyć się ich w naturalny sposób.

Ból, świąd, pieczenie i upławy – to może być sygnał, że Twoja flora bakteryjna została zaburzona i zaatakowały ją groźne mikroby. Infekcje intymne to nie błahostka, warto z nimi skutecznie walczyć, żeby uniknąć groźnych powikłań. Jeśli jesteś zwolenniczką domowych sposobów leczenia, podpowiadamy, jak naturalnie zwalczyć infekcje intymne.

Czego nie robić?

Na wstępie warto zaznaczyć, czego nie powinnaś robić. W sieci można znaleźć mnóstwo porad, które nie zawsze są bezpieczne. Na forach internetowych znajdziemy między innymi propozycje zaaplikowania jogurtu naturalnego do pochwy. Zdecydowanie tego nie rób, to może jedynie zaostrzyć infekcje. Zastosuj dostępne w aptece skuteczne probiotyki, które naturalnie i bezpiecznie wspomogą walkę z infekcją. W tej roli idealnie sprawdzi się invag – probiotyk o potwierdzonej skuteczności. O jego właściwościach przeczytasz na www.invag.pl.

Na forach internetowych można również znaleźć porady, by wykonywać płukanki ziołowe i irygacje. Raz na jakiś czas, jak najbardziej, nie zaszkodzi. Jednak zbyt częste stosowanie takich zabiegów może zaburzać naturalną florę bakteryjną.

Naturalne sposoby na infekcje intymne

Istnieje wiele skutecznych, sprawdzonych i bezpiecznych sposobów na naturalną walkę z infekcjami intymnymi. Możesz je spokojnie wypróbować, nim wybierzesz się do lekarza. Jeśli jednak objawy nie ustępują po kilku dniach, a wręcz się zaostrzają, lepiej skonsultuj się ze specjalistą, który zleci dodatkowe badania i wdroży odpowiednie leczenie. Domowe sposoby nie zwalczą grzybicy czy innych bakteryjnych zakażeń.

Przede wszystkim, zacznij stosować wspomniane już probiotyki, które są również doskonałą profilaktyką. Zadbaj również o zdrową, zbilansowaną dietę. Jogurtu do pochwy nie aplikuj, ale spokojnie możesz go zjeść. Podobnie jak inne mleczne przetwory z probiotykami. To na pewno wspomoże Twoją florę bakteryjną w prawidłowym funkcjonowaniu.

Używaj odpowiednich, specjalistycznych kosmetyków do higieny intymnej i podmywaj się dwa razy dziennie. Pamiętaj jednak, że zbyt częste podmywanie może prowadzić do zachwiania naturalnej flory bakteryjnej. Z uporczywym swędzeniem najlepiej poradzi sobie płyn o niskim pH – 3,5.

Często zapominamy o podstawach, takich jak na przykład ręcznik. Staraj się, by zawsze był suchy, w innym razie mogą się na nim mnożyć grzyby i bakterie. Zrezygnuj z gąbek. Zgodnie z zaleceniem naszych prababek, możesz przygotować kąpiel z sodą do pieczenia. Wsyp ją do wanny z ciepłą wodą – 1 łyżeczka na litr wody. To świetny sposób na świąd.

Jesteś w ciąży? W takim wypadku lepiej każdą infekcję intymną skonsultuj z lekarzem. W tym stanie każde zakażenie może być groźne. Może dopiero planujesz dziecko? Oblicz, kiedy w Twoim cyklu przypadają dni płodne. Na kobiecosc.info znajdziesz specjalny kalkulator, który pomoże wybrać najlepszy dzień na zapłodnienie.