Czy metalowe altany ogrodowe to dobry wybór?

Metalowa altana ogrodowa ustawiona na dużym tarasie

Zastanawiasz się, jak zagospodarować przydomowy ogródek? Lubisz odpoczywać na świeżym powietrzu? W takim razie elegancka i praktyczna altana ogrodowa powinna przypaść Ci do gustu. Dużą popularnością cieszą się altanki metalowe. Sprawdź, dlaczego je wybrać!

Jaką altanę wybrać do ogrodu?

Kupując altankę, zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana. Upewnij się, że dach i konstrukcja pasują do jej późniejszego przeznaczenia.

Coraz większą popularnością cieszą się altanki składające się z aluminiowego stelaża i dachu z wytrzymałych paneli poliwęglanowych. Jeśli cenisz sobie styl i wygodę, z pewnością przypadną Ci do gustu. Konstrukcja dachu gwarantuje swobodny obieg powietrza, jednocześnie chroni przed deszczem i promieniami słonecznymi. Co ważne, nie blokuje przy tym dostępu do światła. Takie altany wykazują wysoką odporność na wiatr i grad. Dzięki temu możemy być pewni, że nie zniszczy ich wichura lub burza. Do altanki można dodatkowo zamontować zwiewne moskitiery, które skutecznie ochronią Cię przed komarami podczas wieczornego odpoczynku.

Dlaczego warto kupić metalową altankę?

Z metalowych altan ogrodowych możesz korzystać o każdej porze roku. Sprawdzą się w różnych warunkach atmosferycznych. Mają stały dach, a większe altanki zazwyczaj wyposażone są w drzwi i okna. Niejednokrotnie dysponują solidną podłogą. Po bokach osłonięte są ścianami. Dzięki temu skutecznie ochronią Cię przed opadami, niskimi temperaturami, słońcem i silnymi podmuchami wiatru. W metalowej altance możesz też trzymać narzędzia ogrodowe. Nie musisz się martwić, że coś się im stanie.

Metalowa altana pasuje doskonale do nowoczesnego ogrodu. Zachwyca prostotą, funkcjonalnością i solidnością. Aby podkreślić wyjątkowy klimat ogrodu i ochronić się przed wścibskimi spojrzeniami, możesz obsadzić altanę roślinami pnącymi. Altany dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu sprawdzą się w każdym ogródku. Jeśli zdecydujesz się na mały obiekt, nie potrzebujesz projektu architektonicznego. Możesz ją zbudować, korzystając z gotowych stelaży.

Metalowa altana ogrodowa z moskitierami i zasłonami

Metalowa altana ogrodowa z moskitierami i zasłonami, fot. Palram.pl

Nowoczesna i wygodna altana ogrodowa

Metalowe altany jest odporna na uderzenia, mechaniczne uszkodzenia i zarysowania. Dostępna są w wersjach otwartych i zamkniętych. Jeśli chcesz korzystać z altanki przez cały rok, zdecyduj się na model zamknięty. Na przykład altany ogrodowe w palram.pl wyposażone są w ściany z poliwęglanu i przesuwne drzwi. Zazwyczaj stawia się go na solidnych, murowanych fundamentach. Taką konstrukcję możesz wyposażyć w oświetlenie i ogrzewanie, na przykład przy pomocy promienników ciepła. Z kolei model otwarty jest lekki i nie ma bocznych ścian. Zachwyca ażurową konstrukcją, która zapewnia sprawny obieg powietrza.

Nowoczesna altana metalowa ze ściankami z poliwęglanu i przesuwnymi drzwiami

Nowoczesna altana metalowa ze ściankami z poliwęglanu i przesuwnymi drzwiami, fot. Palram.pl

Jak dbać o altanę ogrodową?

Zanim postawisz altanę, przygotuj solidne podłoże. Najlepiej sprawdzi się tutaj wylewka betonowa, gres lub drewniana okładzina. Możesz też wybrać płytę betonową lub kostkę.

Aluminiowa altana jest lekka i łatwa w montażu. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Nie musisz się martwić, że z czasem zacznie butwieć. Nie zagrażają jej promienie słoneczne, szkodniki i grzyby. Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, metalowa altanka na pewno Ci się spodoba.

Aby nie uległa korozji, musisz ją co jakiś czas pomalować lub polakierować. Pamiętaj, by raz na jakiś czas sprawdzić, czy na powłoce lakierniczej pojawiły się ubytki. Jeśli tak, powinieneś niezwłocznie je naprawić.