“Zdrowe jelita, zdrowe życie” Joachim Bernd Vollmer

Zdrowe jelia, zdrowe życie - Joachim Bernd Vollmer

Gdy myślimy o zdrowiu w głowie pojawiają się myśli o zdrowej żywności, odpowiedniej ilości snu, spędzaniu czasu na świeżym powietrzu czy codziennej aktywności fizycznej. Zapominamy o tym, że podstawą zdrowia są zdrowe jelita. To od właściwej pracy jelit zależy nasze samopoczucie. Jeśli o nie odpowiednio zadbamy, mamy szansę wyeliminować takie choroby jak: alergię, cukrzycę, raka, migrenę, reumatyzm czy nadciśnienie.

Właściwa praca jelit wpływa na cały organizm

Z tych względów warto zapoznać się z pozycją “Zdrowe jelita, zdrowe życie” Joachima Bernda Vollmera, która porusza temat utrzymania w dobrej kondycji naszych jelit oraz pokazuje jak bardzo właściwe funkcjonowanie jelit wpływa na pracę całego organizmu.

W książce przedstawione zostały sposoby, dzięki którym możemy na nowo cieszyć się odpowiednią pracą jelit i uregulować trawienie. Doświadczony lekarz, którym jest autor Joachim Bernd Vollmer, opisuje znane dodatki do żywności, ich wpływ na ludzki organizm i określa, dlaczego tak ważny jest świadomy wybór tego, co spożywamy.

Dzieli się z czytelnikami dawnymi, ale również współczesnymi technikami takimi jak: suplementacja, głodówki czy lewatywy. Opisuje działanie diet, ich dobre i złe strony.

Uzdrowienie jelit likwiduje inne choroby

Dzięki dbałości o ten kluczowy narząd pozbędziemy się infekcji grzybiczych, zaparć, wzmocnimy stawy, poprawimy wzrok, a nasza skóra będzie młodsza i promienna. Pożegnamy także potliwość, poprawimy pracę mózgu. Stany depresyjne odejdą w niepamięć. Prawidłowa praca jelit wspomoże procesy metaboliczne, dzięki czemu zgubimy zbędne kilogramy.  

Jeśli podejmiemy trud wdrożenia rad autora książki “Zdrowe jelita, zdrowe życie” do naszego życia, samoistnie zmienimy dietę na przychylniejszą dla jelit, które decydują o dobrym stanie całego organizmu.

Ze względu na tematykę tej niezwykłej pozycji, rady praktyczne udzielane przez uznanego lekarza, jak i możliwości poprawienia stanu zdrowia po wdrożeniu w życie zawartych tutaj rad, z czystym sercem polecamy tę książkę wszystkim tym, dla których własne zdrowie jest ważne.

“Zdrowe jelita, zdrowe życie” – dane wydawcy

  Tytuł książki  Zdrowe jelita, zdrowe życie
  Autor  Joachim Bernd Vollmer
  Wydawnictwo  Wydawnictwo Vital
  Liczba stron  272
  Numer wydania  Wydanie I
  Rok wydania  2016
  Wymiary książki  145 x 205 mm
  Numer ISBN  978-83-64278-94-5


Agnieszka Miśkowiec