Płyn micelarny: plusy i minusy jego stosowania

Płyn micelarny - zalety i wady oraz zasady stosowania

Płyny micelarne w ostatnim czasie podbijają rynek preparatów do demakijażu. Uważa się, że to bardzo skuteczny sposób na delikatne zmycie kosmetyków. Dowiedz się, jakie są plusy i minusy stosowania płynu micelarnego i czy faktycznie tak dobrze się sprawdza.

Płyn micelarny idealny dla cery wrażliwej

Najważniejszą zaletą płynu micelarnego jest to, że naprawdę idealnie się sprawdza w oczyszczaniu i pielęgnacji cery wrażliwej. Osoby, które zmagają się z ciągłymi podrażnieniami i zaczerwienieniem, wiedzą, że skóra wrażliwa reaguje źle na bardzo wiele różnych kosmetyków, czasami nawet na sam kontakt z wodą. Przez to oczyszczanie jest utrudnione. Preparat z micelami sam w sobie dobrze się sprawdza, ponieważ nie wymaga pocierania wacikiem, a płyn micelarny 3w1 od Garnier dedykowany do cery wrażliwej zawiera dodatkowe substancje kojące.

Uniwersalne działanie płynu micelarnego

Kolejne zalety stosowania płynu micelarnego to jego uniwersalność, i to uniwersalność rozumiana na kilku poziomach. Przede wszystkim jest to kosmetyk, który może zastąpić kilka innych. Wspaniale usuwa makijaż, więc nie potrzeba mleczka, ponieważ oczyszcza – nie potrzebujesz żelu, a jego działanie tonizujące wyklucza używanie tonika.

Płyn micelarny jest uniwersalny także dlatego, że możesz go zastosować zarówno do zmywania podkładu, jak i make-upu oczu czy ust. Warto przecierać nim skórę wieczorem, nawet jeśli nie miałaś makijażu tego dnia, aby usunąć miejskie zanieczyszczenia i przygotować skórę do zastosowania innych kosmetyków – kolejnych kroków wieczornej pielęgnacji.

Płyn micelarny 3w1 do każdej cery

Płyn micelarny 3w1 od Garnier nadaje się do każdego rodzaju cery. Marka wypuściła kilka wersji produktu, każdą z nich dedykując innemu typowi skóry i innemu problemowi.

Płyn micelarny do cery wrażliwej ma działanie kojące. Zielony, do skóry normalnej i mieszanej, przywraca jej równowagę. Dla osób o bardzo wrażliwej okolicy oczu polecany jest płyn micelarny z dodatkiem wyciągu z bławatka. Cera zniszczona i wymagająca odżywienia ucieszy się z dotyku płynu micelarnego z olejkiem arganowym. Na kosmetyk idealny dla siebie mogą liczyć także osoby ze skórą tłustą i skłonną do niedoskonałości – to płyn micelarny 3w1 Garnier Czysta Skóra, który reguluje wydzielanie sebum, ale bez zbędnego wysuszania.

Wady płynu micelarnego

Płyn micelarny naprawdę warto stosować, chociaż oczywiście nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Największym minusem dla niektórych jest wodnista konsystencja kosmetyku. Część osób woli mleczko lub żel, które można rozprowadzić po twarzy i delikatnie zmyć wodą. Zdecydowanie jest to kwestia preferencji, a także przyzwyczajenia.

Płyn micelarny nadaje się jednak do pielęgnacji twarzy bez użycia wody, co jest bardzo korzystne dla cery suchej i wrażliwej.