Nie mów do mnie misiu – kampania edukacyjna

miś

Nie mów do mnie misiu! pod takim hasłem ruszyła kolejna akcja edukacyjna prowadzona przez organizację ekologiczną WWF Polska i Tatrzański Park Narodowy, skierowana do turystów. Do udziału w akcji przyłączyli się polscy artyści, wśród nich jest Michał Żebrowski. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na stosowne zachowanie podczas górskich wędrówek.  

– Akcja WWF „Nie mów do mnie misiu” wydaje się szczególnie ważna przed takimi okresami w roku, jak długi weekend czerwcowy czy wakacje, gdy górskimi szlakami wędruje mnóstwo turystów – mówi Michał Żebrowski, ambasador akcji. Będąc w górach, często zapominamy, że znajdujemy się w domu największego polskiego drapieżnika – niedźwiedzia. Od tego, jak się zachowujemy na szlaku zależy nasze bezpieczeństwo oraz los tych wspaniałych zwierząt – dodaje.

WWF zachęca do aktywności w mediach społecznościowych, na swoim profilu na FB Fundacja zamieściła zdjęcia znanych osób w koszulkach z hasłem „Nie mów do mnie misiu”. Jeżeli los niedźwiedzi nie jest Ci obojętny, dołącz do akcji. Zamieść na FB swoje zdjęcie z tym hasłem, umieszczonym choćby na kartce i edukuj innych razem z WWF.