Kosmetolog czy kosmetyczka?

Kosmetolog czy kosmetyczka - kto lepszy?

W świecie urody funkcjonują dwa pojęcia związane z pracą nad wyglądem. Tymi pojęciami są kosmetyczka i kosmetolog. Te osoby różnią się od siebie, bowiem wykonują całkiem inne zawody.

Kosmetolog a kosmetyczka – różnice

Kosmetyczką można być nawet po zawodówce, o ile skończy się odpowiedni kurs. Kosmetologiem można być natomiast dopiero po ukończeniu studiów. Jednakże kosmetolog może udzielić znacznie większego zakresu usług niż kosmetyczka. Bardzo często jest też w stanie wykonywać takie zabiegi, do których kosmetyczka po prostu nie ma uprawnień lub też pracować na takich maszynach, których kosmetyczka nie potrafi obsługiwać, bądź których obsługiwać nie może.

Kogo zatrudni profesjonalne studio urody?

Każde studio urody, które pracuje na profesjonalnym sprzęcie i wysokiej klasy kosmetykach, zatrudni raczej kosmetologów niż kosmetyczki. Dzieje się tak dlatego, ponieważ osoby zarządzające takimi studiami doskonale zdają sobie sprawę, że dobro klienta i najwyższa jakość wykonywanych usług są najważniejsze. Co za tym idzie, nie dziwi wcale fakt, że wiele kobiet decyduje się właśnie na to, by udać się na makijaż okazjonalny w miejsce, w którym rzeczywiście może oczekiwać najwyższego standardu wykonywanych usług. Takie miejsca natomiast są w mniejszości, bowiem wiele gabinetów prowadzone jest przez kosmetyczki. Nie oznacza to wcale, że ich kompetencje są mniejsze, bo o ile przeszły stosowny kurs i nauczyły się wykonywać swoją pracę, o tyle bardzo prawdopodobne jest, że naprawdę dobrze wykonują to, co zostaje im zlecone i co mają w swojej ofercie. Nie znaczy to jednak, że tak jest zawsze.

Kosmetolog ma większe uprawnienia

W większości przypadków to jednak kosmetolog jest w stanie wykonać lepszą robotę, bo to on ma większą wiedzę i szersze uprawnienia. Widać więc wyraźnie, że zawsze trzeba hołdować jakości, bo to ona stanowi o tym, jak dane zadanie zostanie wykonane. Dobre studio urody zawsze szczyci się tym, że zatrudnia wysokiej klasy specjalistów, ponieważ potrafią oni odpowiedzieć na wszystkie potrzeby nawet najbardziej wymagających klientek. Szeroki zakres prac, jaki jest w stanie wykonać kosmetolog, sprzyja wyraźnie zainteresowaniu jego pracą.

Zarówno dla kosmetyczki jak i kosmetologa ważne jest również, aby cały czas się doskonalić, zwiększać swoje kompetencje i poznawać nowe trendy. Dlatego wiele osób, chcących zwiększać swoje kompetencje w tej branży, regularnie bierze udział w kursach takich jak ten: http://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-kosmetyczne/kurs-kosmetyczny-innowacyjny