Czy catering do domu to dobry pomysł?

Catering do domu - wygodne rozwiązanie dla zapracowanych

Obecnie coraz mniej osób wyobraża sobie codzienne gotowanie w domu. Za rozwojem zjawiska stoi zarówno zmiana trybu życia ludzi oraz rozwój usług, w szczególności w dużych ośrodkach miejskich.

Firmy cateringowe nie zajmują się dziś jedynie obsługą dużych imprez rodzinnych, czy konferencji firmowych, lecz decydują się także na działalność w sferze klientów indywidualnych. Wybrana przez odbiorcę dieta z dostawą staje się coraz częstszym zamiennikiem domowych obiadów. Co sprawia, że pożywienie w pudełkach jest tak chętnie wybierane przez indywidualnych nabywców?

Istota diety pudełkowej 

Wydawać by się mogło, że w dobie wszechobecnych informacji i rozwoju usług dieta pudełkowa jest doskonale znana wszystkim odbiorcom – nawet tym, którzy nigdy nie mieli okazji z niej korzystać. Tymczasem okazuje się, że idea dostawy jedzenia prosto pod drzwi mieszkania nie jest tak popularna. Na czym więc polega? Firma zajmująca się przygotowywaniem posiłków zbiera zamówienie od klienta. Ten, mając do dyspozycji dostępne menu wybiera, jaka dieta go interesuje i opłaca usługę. Po stronie obsługującej firmy leży więc przygotowywanie różnorodnych posiłków w ramach wybranej przez klienta diety, a także dostarczanie ich prosto pod wskazany adres. Najczęściej są to godziny poranne, a jedzenie w pudełkach przygotowane jest na cały dzień. Klient zamawiający dostawę posiłków do domu ma możliwość wybrania terminów dostaw i najczęściej jest także w stałym kontakcie z dietetykiem, układającym jadłospis. Ten może być bowiem bardzo zróżnicowany. 

Posiłki przystosowane do Ciebie 

Firmy przygotowujące catering dietetyczny są doskonałym rozwiązaniem w szczególności dla tych osób, które nie mają dużo czasu na spędzanie go w kuchni. Z racji upodobań żywieniowych, bądź nietolerancji niektórych składników samodzielne przygotowywanie przez nich posiłków byłoby czasochłonne, a czasem niemożliwe, z racji niskiej dostępności niektórych produktów spożywczych w sklepach. Przygotowana dieta w pudełkach opiera się na różnorodnym jadłospisie, którego przykłady są udostępniane klientom na długo przed zdecydowaniem się na współpracę. Tym samym można sprawdzić, czy proponowane posiłki w ramach diety bezglutenowej, czy wegetariańskiej odpowiadają potrzebom nabywcy.