Zostań Maratończykiem z ITMZM

I Ty możesz zostać maratończykiem

8 marca startuje 7. edycja programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”, którego celem jest przygotowanie wszystkich chętnych do startów w dwóch wielkich imprezach biegowych – 3. Nocnym Wrocław Półmaratonie oraz 33. Wrocław Maratonie. Już można zapisywać się do udziału w treningach.

Na uczestników programu czekają nowości i atrakcje. – W tym roku w zajęciach będą mogli uczestniczyć zarówno amatorzy, jak i doświadczeni biegacze. Jest to z pewnością największa nowość projektu – podkreśla Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. Poza tym biegacze sami będą mogli wybrać miejsce, gdzie chcą trenować. Zajęcia będą bowiem prowadzone na Stadionie Olimpijskim, w parku Grabiszyńskim oraz w parku Zachodnim. – Dla uczestników szykujemy atrakcyjny pakiet korzyści. Są to specjalne oferty przygotowane przez partnerów programu – dodaje dyrektor Gęstwa. Szczegółowe informacje w zakładce ITMZM na www.pol.wroclawmaraton.pl i www.wroclawmaraton.pl.

Start programu 8 marca o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim. Cykl treningowy obejmuje przygotowania do półmaratonu i maratonu. Uczestnicy pod okiem doświadczonych trenerów biegów długich będą uczyć się technik biegania, a także pracować nad wytrzymałością oraz kondycją. Poznają także smak sportowej rywalizacji podczas kontrolnych biegów oraz masowych imprez biegowych. Warto dodać, że na treningach pojawią się mistrzowie Polski w biegach długodystansowych – Sylwia Ejdys-Tomaszewska i Arkadiusz Gardzielewski.

Partnerami akcji są: Fundacja Wroactiv, Trenuj z Nami oraz Klub Biegacza Harcownik Jelcz-Laskowice.

Informacje o programie

Czas trwania programu

Od 8 marca do 31 października 2015 r.

Treningi

Realizator: MCS Wrocław

Miejsce: Stadion Olimpijski

Termin: niedziela, godz. 9.00 i wtorek, godz. 18.00

Realizator: Trenuj z Nami

Miejsce: park Grabiszyński

Termin: wtorek, godz. 18.30 i czwartek, godz. 18.30

Realizator: Fundacja Wroactiv

Miejsce: park Zachodni

Termin: niedziela, godz. 9.00 i wtorek, godz. 18.00

Warunki uczestnictwa w programie

Warunkiem zapisania się do programu jest wypełnienie i dostarczenie organizatorom formularza zgłoszeniowego oraz ankiety uczestnika. Koszt udziału w całym cyklu to 100 zł.

Zapisy

Zgłoszenia do programu przyjmowane są:

  • w siedzibie organizatora – MCS Wrocław, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 (Stadion Olimpijski), w biurze Działu Sportu Dzieci i Młodzieży, w godz. 7.00-15.00, wejście B, pokój nr 35 i 55,
  • drogą elektroniczną po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i przesłaniu skanu na adres e-mail: pawel.szwed@mcs.wroc.pl,
  • przed pierwszym treningiem u koordynatora programu – Pawła Szweda.

Terminy

3. Nocny Wrocław Półmaraton rozpocznie się 20 czerwca o godz. 21.00. Natomiast 13 września o godz. 9.00 na trasę wyruszą uczestnicy 33. Wrocław Maratonu. Start i meta zawodów usytuowane są na Stadionie Olimpijskim.

Organizator i sponsor

Organizatorem imprez biegowych jest Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Sponsorem generalnym: PKO Bank Polski.