Catering dietetyczny – sposób na pyszne i zdrowe posiłki

Catering dietetyczny zamiast pizzy z dostawą

Dzięki rosnącej świadomości konsumentów coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je. Chcemy nie tylko się najeść, lecz także zjeść zdrowo. Niestety przy obecnym pędzie życia wiele osób nie ma czasu na to, by gotować. Rozwiązaniem może być dla nich usługa cateringu dietetycznego.

Jedzenie z dostawą to nie tylko pizza

Choć jedzenie dostarczane do domu najczęściej kojarzy nam się z pizzą, to jednak obecnie coraz większą popularnością cieszy się catering dietetyczny wrocław, zwany też dietą pudełkową. Usługa ta polega na dostarczaniu świeżych, zdrowych i smacznych potraw bezpośrednio do domu osoby zamawiającej. Catering dietetyczny może obejmować jeden dzień, a także większy przedział czasu, na przykład tydzień czy miesiąc. Wiele firm cateringowych oferuje dzień testowy, który pozwala się przekonać, czy usługa cateringu dietetycznego nam odpowiada.

Jak przebiega usługa cateringu dietetycznego?

Klient, który chce zamówić zdrowe jedzenie z dostawą do domu, w pierwszej kolejności wyszukuje firmy, które zajmują się tym w jego mieście. Ze względu na charakter świadczonej usługi najczęściej są to firmy lokalne, takie jak dietykieta we Wrocławiu. Warto popytać znajomych o rekomendacje bądź też zapoznać się z opiniami w Internecie. Po wyborze firmy należy wybrać odpowiadającą nam dietę, a także uzupełnić wywiad, który posłuży dietetykowi do przygotowania dla nas odpowiedniej diety. Należy w nim zawrzeć wszystkie pokarmy, których nie możemy spożywać na przykład ze względu na alergię czy nietolerancje pokarmowe.

Dostawa do drzwi

Po wypełnieniu ankiety i opłaceniu zamówienia kurier dostarczy nam posiłki na cały dzień. Dostawa może być zrealizowana rano lub też w dniu poprzedzającym. Dania są zapakowane w plastikowe pudełka i szczelnie zamknięte, także możemy je zabrać ze sobą na przykład do pracy. Catering dietetyczny świetnie sprawdzi się u osób zapracowanych, a także u wszystkich, dla których ważne są regularne posiłki, na przykład osób na diecie czy sportowców.