“Kultura pomaga” – Wielka Aukcja Charytatywna na antenie Dwójki już 1 czerwca

aukcja dwójka

W Dniu Dziecka na antenie radiowej Dwójki odbędzie się kulminacja akcji „Kultura pomaga”. Podczas specjalnej audycji między godziną 16.00 a 19.00 będzie można wziąć udział w licytacji wyjątkowych przedmiotów podarowanych przez artystów i przyjaciół Programu 2.

Do zdobycia będą m.in.: wyklejanka Wisławy Szymborskiej, „Plac Zamkowy” Edwarda Dwurnika czy unikatowe wydawnictwo maestro Krzysztofa Pendereckiego.

Aby wziąć udział w licytacji telefonicznej Programu 2, wystarczy zadzwonić 1 czerwca pod numer telefonu +48 22 645 22 22. Numer będzie czynny od początku trwania audycji od godziny 16.00. Słuchacze powalczą o niepowtarzalne przedmioty podarowane przez artystów i przyjaciół Programu 2. Do zdobycia na aukcji będą m.in.:

1. Obraz „Plac Zamkowy” Edwarda Dwurnika;

2. Kartka-wyklejanka autorstwa Wisławy Szymborskiej;

3. Jubileuszowy zestaw filmów Andrzeja Wajdy, albumy poświęcone reżyserowi i kolekcjonerski egzemplarz DVD z autografem reżysera;

4. Obraz „Temat mongolski” Andrzeja Strumiłły;

5. Obraz „Topole” Franciszka Maśluszczaka;

6. Obraz Dariusza Twardocha;

7. Giclee „Tajemnica Bramy Chojnowskiej” Jarosława Jaśnikowskiego z albumem artysty i dodatkami;

8. Egzemplarz z limitowanej edycji „Missa Brevis. Szkice. Rękopis. Nagranie” Krzysztofa Pendereckiego z dedykacją;

9. Dwutomowe wydanie „Don Kichota” Miguela de Cervantesa z ilustracjami Józefa Wilkonia z dedykacją artysty;

10. Obraz „W pracowni A.S.P” Edmunda Burkego;

11. Rysunek węglem Józefa Toma

12. Album „Czarne morze betonu” Rafała Milacha z sygnowaną fotografią;

13. Płyta „Ilha do Meu Fado” z autografem Carli Pires;

14. Kolacja w warszawskiej restauracji Piotra Adamczyka;

15. Dwutomowe wydanie „Poezji zebranych” Bolesława Leśmiana z autografami aktorów. 

Więcej informacji i regulamin licytacji na stronie: www.kulturapomaga.polskieradio.pl.„Kultura pomaga” to coroczna akcja charytatywna radiowej Dwójki. W tym roku zbiórka pieniędzy odbywa się na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej. Całkowity dochód z akcji Programu 2 zostanie przeznaczony na budowę nowoczesnego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Placówka, na którą zbierane są fundusze, będzie pierwszym tego typu ośrodkiem w Polsce zapewniającym tak kompleksowe wsparcie osobom autystycznym i z pokrewnymi zaburzeniami z regionu Białej Podlaskiej.  

Stowarzyszenie „Wspólny Świat” powstało w 2007 roku z inicjatywy Anny Chwałek i działa dzięki wsparciu innych rodziców dzieci autystycznych z regionu. Dziś z pomocy stowarzyszenia korzysta blisko 200 dzieci, którym pomaga ponad setka specjalistów. Instytucje z zagranicy stawiają ją za wzór – ośrodek współpracuje z podobnymi w Niort we Francji i w białoruskim Brześciu. Pieniądze zostaną przekazane w całości na budowę nowego ośrodka.