Poradnia Dietetyczna Magia Zdrowia z Wrocławia

Ten zawód już od ładnych kilku lat święci triumfy na polskim rynku. Do tego specjalisty się chodzi, pyta o radę, w dobrym tonie jest mieć własnego, zaufanego eksperta do spraw odżywiania. Być może właśnie dlatego wokół tej profesji narosło sporo mitów, chociaż powszechna intuicja, że dietetyk to taka osoba, która pomaga schudnąć generalnie jest słuszna, mimo że takie ujęcie znacznie zawęża faktyczny zakres pomocy jakiej może udzielić specjalista w tej dziedzinie. Kim zatem jest dietetyk, czym się zajmuje i jak może pomóc Tobie – w Twoim dążeniu do odpowiedniego stylu żywienia i i utrzymania zdrowia?

Styl życia czy sposób odżywiania?

Omawiane pojęcie – jaka sama nazwa wskazuje – należy do rodziny wyrazów biorących swój początek od terminu dieta. Z kolei słówko dieta pochodzi się od starogreckiego słowa “diaita”, co w starożytnej Grecji oznaczało po prostu “styl życia”. Obecnie pojęcie diety rozumiane jest jako sposób odżywiania. Warto dodać, że nie chodzi o odchudzanie, a przynajmniej nie tylko i wyłącznie o odchudzanie, tylko właściwy sposób żywienia.

Być może dla niektórych osób to będzie rewolucyjna teza, ale specjalista od spraw dietetyki nie zajmuje się wyłącznie odchudzaniem. W zależności od celów, jakie przyjmujemy układając dietę, może ona służyć zarówno odchudzaniu, jak i nabraniu wagi, ale także właściwemu odżywianiu ze względu na chorobę, bądź choroby, jakie posiada pacjent.

Tryb życia i nawyki

Jednak idąc tropem starożytnych źródeł omawianego pojęcia, warto zwrócić uwagę na fakt, że dietetyk nie zajmuje się tylko i wyłącznie układaniem diet (a przynajmniej dobry żywieniowiec nie powinien ograniczać się tylko do tego), ale jego aktywność winna objąć szerszy zakres działań, obejmując także tryb prowadzonego życia, który oczywiście bezpośrednio związany jest z odżywianiem.

Ułożenie właściwej diety nie zawsze jest łatwe, bo trzeba pamiętać o indywidualnych predyspozycjach danej osoby, jednak zwykle stanowi to w jakiejś mierze kwestię techniczną. W miarę rosnącego doświadczenia lekarza do spraw odżywienia, robi on to z coraz większą biegłością. Znacznie większym wyzwaniem, jest zmiana nawyków żywieniowych osoby, która przyszła do eksperta do spraw żywienia po poradę.

Nie tylko dieta i jadłospis

Specjalista poradni żywieniowej ma do czynienia z człowiekiem, który przyszedł do niego po radę. Więc każdy z nas powinien po części być także psychologiem. W poradni dietetycznej Magia Zdrowia nie zostawiamy pacjenta samego z ułożonym jadłospisem, tylko pokazujemy jak wdrożyć do codziennego trybu życia sugerowane zmiany. Krok po kroku zmieniamy razem nawyki żywieniowe pacjenta, bo tylko wtedy wprowadzana dieta ma sens i może przynieść długofalowe korzyści.

Rola edukacyjna

Niewątpliwie istotnym celem pracy w tej profesji, jest dostarczanie informacji i edukowanie w obszarze zasad prawidłowego żywienia. Jednym z głównych zadań jest zmiana zachowania swoich pacjentów w taki sposób, żeby przynosiły one korzyść zdrowiu pacjenta.

Dlaczego warto korzystać z porad żywieniowych?

Mimo, że to zdanie zostało już setki razy powielane w różnego typu publikacjach, to niniejszym też chcemy je przytoczyć, ponieważ w ciągu ostatnich lat nabrało jeszcze większej aktualności, niż kiedykolwiek. Otóż: “Jesteśmy tym co jemy“! Najnowsze badania genetyczne wykazują, że wszystko to, co na co dzień spożywamy, może wpływać na nasze DNA i nawet je zmieniać!

Mimo rosnących trendów dotyczących zdrowego stylu życia i zdrowego żywienia, najczęściej spożywamy produkty w wysokim stopniu przetworzone i kupujemy to, co nam podejdzie w hipermarkecie pod rękę. Tak jest przecież łatwiej, a przede wszystkim szybciej. Wszak nieustannie się spieszymy dokądś (no właśnie dokąd?) – pędzimy, bo nie mamy na nic czasu.

Jedzenie może nam pomóc…

Faktem jest, że wszystko to, co spożywamy codziennie ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy, jak wyglądamy, jak funkcjonujemy na co dzień, a nawet w jakim jesteśmy humorze. Każdy z nas chyba miał możność poczuć na własnej skórze, że jedzenie może zaszkodzić. Ale równie dobrze może bardzo nam pomóc! Należy tylko (albo aż!) dobrać właściwą do osobistych predyspozycji oraz przyjętych celów dietę i skutecznie wdrożyć ją w życie.

Dlatego zadaniem dobrego dietetyka jest przede wszystkim udzielenie pomocy i wsparcia w obszarze poprawy jakości życia i zdrowia poprzez właściwej jakości codziennie spożywane jedzenie.

Komu pomagamy?

Pomagamy osobom zarówno chorym, jak i zdrowym. Jak już wspomnieliśmy, w powszechnym mniemaniu główne zadanie specjalisty od spraw odżywiania to odchudzanie. Generalnie trudno się z tym nie zgodzić. Oczywiście chodzi także właśnie o to, ale ograniczanie udzielanych przez specjalistę porad tylko i wyłącznie do odchudzania jest zbytnim zawężaniem możliwości, jakie posiada on w celu udzielenia pomocy i wsparcia swoim pacjentom.

Dietetyk pomaga utrzymać właściwą wagę ciała, w tym – co dla niektórych może wydawać się nieprawdopodobne – pomaga nabrać wagi. Tak, istnieje taka grupa osób udających się po porady żywieniowe, która ma problem ze zbytnią niedowagą. Dla ich organizmów nie jest dobre bycie zbyt szczupłym. Stąd właściwe dobrana dieta pomaga im nabrać odpowiedniej masy ciała.

Inny, bardzo często powód korzystania z usług dietetycznych to choroby – chroniczne bądź nie, które nie pozwalają na spożywanie niektórych pokarmów, ewentualnie ich posiadanie wymaga dostosowania swoich nawyków żywieniowych do ich specyfiki.

Zdarzają się takie przypadku, w których pacjent posiada jednocześnie dwa lub nawet więcej schorzenia, co do których wskazania dietetyczne się wręcz wykluczają. Jak w takim wypadku ułożyć dietę dla takiej osoby? Wymaga to ogromnego doświadczenia osoby układającego taki jadłospis, ale oczywiście jest możliwe. W gabinecie dietetycznym Magia Zdrowia również układamy diety dla osób z wieloma chorobami. Chodzi o to, żeby przygotowany plan żywieniowy brał pod uwagę zarówno choroby danej osoby, jak i to, że ułożony jadłospis powinien być pożywny i zasobny we wszystkie wskazane w dietoterapii chorobowej elementy, ale co również ważne, musi być smaczny.

Oczywiście w zależności od wieku pacjenta – niezależnie od tego, czy jest on osobą cierpiącą na konkretne schorzenia, czy nie – dobiera się nieco inną dietę. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami i posiada inne wymagania żywieniowe.

Inny sposób doboru właściwego jadłospisu stosowany jest również w przypadku różnego trybu życia. Jeśli mamy do czynienia ze sportowcem, czy osobą przynajmniej aktywną fizycznie (np. uprawiającą jogging 3-4 w tygodniu), to  dieta powinna uzupełniać spalane podczas tych aktywności kalorii. A inny jadłospis będzie odpowiedni dla osób o nieco mniej sportowym, czy wręcz siedzącym trybie życia.

Dietetyk czy dietetyczka?

W naszej poradni żywieniowej żywieniowcem faktycznie jest kobieta, więc bardziej zasadne byłoby używanie słowa dietetyczka. Z punktu widzenia poprawności języka polskiego oba terminy stanowią poprawnie sformułowane wyrazy. Jednak ze względu na brzmienie w języku polskim terminu dietetyczka, chyba nieco bardziej eleganckim, a może po prostu lepiej brzmiącym słowem jest dietetyk. Dlatego na stronie internetowej naszej poradni dietetycznej we Wrocławiu przede wszystkim używamy właśnie tej nazwy. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że za tym poważnie brzmiącym tytułem kryje się sympatyczna pani Ewa udzielająca na co dzień porad swoim pacjentom.

Jesteśmy z Wrocławia, ale udzielamy porad online w całej Polsce

Nasza poradnia dietetyczna swoją siedzibę ma w mieście Wrocław i ze względu na położenie gabinetu (dzielnica Śródmieście, przy ul. Stefana Jaracza 54) w dużej mierze przede wszystkim wrocławianki i wrocławianie korzystają z udzielanych tutaj porad. Jednak swoim zasięgiem nie ograniczamy się tylko do Wrocławia. Nasza dietetyczka udziela także porad online. Porady dietetyczne online doskonale się sprawdzają w naszych czasach, w których praktycznie większość z nas ma dostęp do internetu. Wywiad żywieniowy zbierany jest online, drogą elektroniczną, bądź przy pomocy kontaktu telefonicznego i podobnie jest udzielana porada żywieniowa wraz ze wskazówki oraz kompletnym jadłospisem i planem żywieniowym.

Umów się na wizytę!

Teraz już wiesz, czym zajmujemy się specjaliści nasze poradni dietetycznej oraz jaką filozofię i podejście stosujemy w obszarze udzielania porad dietetycznym osobom potrzebującym wsparcia w zakresie zdrowego odżywiania. Zachęcamy do umówienia się na wizytę i skorzystania z porady profesjonalnej dietetyczki. A jeśli po prostu masz pytanie, czy jakiekolwiek wątpliwości, to nie wahaj się zadać nam tych pytań, jesteśmy po to, żeby pomóc :).

Dietetyk z Wrocławia

Niniejsza strona zawiera wpisy i opisy dotyczące serwisu internetowego zaprzyjaźnionej z portalem Zielony Szlak Poradni Dietetycznej Magia Zdrowia z Wrocławia, która oferuje porady dietetyczne, udzielane przez profesjonalnego Dietetyka w gabinecie we Wrocławiu. Jednak zasięg działania poradni Magia Zdrowia obejmuje całą Polskę, ponieważ poradnia udziela porad poprzez opcje tak zwanego dietetyka online.

Usługi dietetyczne

Obecnie bardzo dużo osób korzysta, bądź chce skorzystać z usług dietetyka, dlatego promujemy niniejszym usługi dietetyczne, mając nadzieję, że tym samym przysłużymy się zwiększeniu świadomości społeczeństwa na temat zdrowego stylu życia, odżywiania przyjaznego dla zachowania odpowiedniej wagi ciała i leczenia za pomocą jedzenia.

1. Wpisu numer jeden

Opis dotyczy Poradnia Dietetycznej pod tytułem Magia Zdrowia. Mowa o tym co proponuje swoim Klientom ten gabinet dietetyczny. Jak porady dietetyka pomagają zdrowiu.

A oto ten opis: Magia Zdrowia

2. Wpis o numerze dwa

http://www.webtree.com.pl/opis-6-46177-392/

W tym opisie poruszany jest temat współczesnych czasów, w których nie mamy czasu dla siebie i pędzimy ciągle gdzieś. Jak może pomóc w takiej sytuacji dobry dietetyk?

3. Wpis numer 3

http://katalog.linuxiarze.pl/zdrowie,i,uroda/wroclawska,dietetyczka,s,10552/

Ten opis mówi o zdrowym stylu życia i dlaczego obecne trendy tak bardzo mogą pomóc w zachowaniu zdrowia. A jak może pomóc w tym dietetyk i poradnia dietetyczna? Sprawdź!

4. Wpis numer 4

http://katalog.sylwiawoj.pl/zdrowie,i,uroda/dietetyk,z,poradni,magia,zdrowia,z,wroclawia,s,9150/

Tutaj z kolie znowu opisany jest współczesna cywilizacja i pęd, w którym żyjemy. Natomiast warto się zatrzymać i jeść powoli oraz zdrowo. A może w tym pomóc Gabinet Dietetyczny Magia Zdrowia.

5. Wpis numer 5

W tym miejscu z kolei opisany jest Gabinet Dietetyczny Magia Zdrowia, co oferuje, jak może pomóc osobom chcącym schudnąć.

Poradnia Magia Zdrowia

6. Wpis numer 6

Z kolei w tym opisie poruszany jest tematyka dotycząca zawodu dietetyka oraz tego, w jaki sposób działania dietetyka mogą pomóc współczesnym ludziom żyjącym w pędzie cywilizacyjnym.

https://www.ariz.pl/dietetyk-z-magiazdrowiacompl-28795.html

7. Wpis numer 7

https://www.rozglaszam.pl/magia-zdrowia-poradna-dietetyczna-s-17217.html

W tym wpisie poruszany jest zakres usług Gabinetu Dietetycznego Magia Zdrowia oraz zawartość strony internetowej tej poradni. W jaki sposób pracuje dietetyk, co oferuje i jak może pomóc swoim pacjentom.

https://www.efirma.eu/poradnia-dietetyczna-magia-zdrowia-2373.html

8. Wpis numer 8

https://www.dodaj-firme.com.pl/magiazdrowia-com-pl-dietetyk-str-22611.html

Jakiej pomocy może nam udzielić dietetyk – właśnie na ten temat jest ten wpis oraz o tym jakich usług udziela poradnia dietetyczna z Wrocławia pod nazwą MAgia Zdrowia.

https://www.top-katalog.com.pl/magiazdrowia-com-pl-dietetyk-z-wroclawia-s-16972.html

9. Wpis numer 8

http://dodaj.info/poradnia-dietetyczna-z-wroclawia-magia-zdrowia-s19476.html

Sympatyczny opis miejsca pod tytułem Poradnia Dietetyczna Magia Zdrowia we Wrocławiu z siedzibą na ul. Stefana Jaracza 54 na osiedlu przy Mostach Warszawskich.

O poradni dietetycznej Magia Zdrowia jest coraz głośniej i więcej w internecie :). Gabinet posiada coraz więcej bardzo dobrych odnośników w sieci, poniżej pokazujemy kilka najnowszych i zachęcamy do korzystania z usług dietetycznych dietetyka z Poradni Magia Zdrowia.

10. Wpis numer 10

O usługach poradni można mówić i pisać wiele, jedno jest jednak pewne, udzielane porady dietetyczne pomagają i wspierają pacjentów i ich dążeniach do osiągnięcia zdrowia i zrzucenia lub przybrania na wadze.

http://kataloog.info/wizytowka-magiazdrowia-com-pl-poradnia-dietetyczna-z-wroclawia,521024.html

11. Wpis numer 11

Gabinet Magia Zdrowia z Wrocławia pomaga osobom różnej płci i w różnych wieku zdrowo się odżywiać.

https://www.dodaj-strone.com.pl/dirs/magiazdrowia-com-pl-dietetyk-z-wroclawia

12. Wpis numer 12

Pomagamy zachować właściwą dietę i wagę. Jedz zdrowo i żyj zdrowo – będziesz szczęśliwsza / szczęśliwszy :).

http://www.seokatalog.pl/zdrowie_i_uroda/wpis_16784/poradnia_dietetyczna_magia_zdrowia_z_wroclawia.html

13. Wpis numer 13

14. Wpis numer 14

Kolejna podstrona dotyczące poradni oferującej porady dietetyczne z siedzibą w mieście Wrocław przy ulicy Jaracza 54. Serdecznie polecamy i zachęcamy do skorzystania z usług żywieniowych :).

http://www.dietetyk-wroclaw.mikrowitryna.pl/

15. Wpis o numerze piętnaście 15

Wpis pod numerem 15 dotyczy – to ci dopiero niespodzianka 🙂 – Poradni Dietetycznej Magia Zdrowia z Wrocławia. Opisuje w jeszcze inny, niezwykle przemyślany usługi oferowane przez Pania Dietetyczkę z gabinetu dietetycznego. NIezależnie od wszystkiego warto dbać o swoją dietę, a tym samym swoje zdrowie. Bezapelacyjnie jest to ważne w tym trudnym cywilizacyjnie okresie, kiedy jemy co nam wpadnie w ręce, szczególnie za dużo spożywamy cukru i wszelkich konserwantów. Odżywiaj się zatem zdrowo i korzystaj z usługi poradnia Magia Zdrowia – także oferuje dietę online, jeśli jesteś z innej części Polski.

16. Kolejna podstrona, tym razem pod numerem szesnaście

https://www.twoj-katalog.com.pl/magiazdrowia-com-pl-s-2764.html

Dietetyk z Wrocławia, ale udziela także porad online dla osób chcących zdrowo się odżywiać z całej Polski. Wystarczy napisać przez formularz na stronie poradni dietetycznej i skontaktować z dobrym dietetykiem. Napisz lub zadzwoń!

17. Następny dodany wpis i podstroną noszą numer siedemnaście

https://www.top-strony.com.pl/magiazdrowia-com-pl-dietetyk-s-37019.html

Jedz zdrowo i nie świruj – będziesz żył dłużej, jeśli zastosujesz zrównoważoną dietę :).

18. I jeszcze jeden adres strony internetowej z nowym wpisem na temat serwisu należącego do gabinetu i poradni Magia Zdrowia z Wrocławia. Tym razem nosi on numer osiemnaście.

http://katalog.di.com.pl/detail/link-18107.html

Warto pamiętać o zdrowym odżywaniu i jedzeniu takich rzeczy, które mogą pomóc zachować zdrowie i dobrą kondycję. Odżywiaj się zdrowo i z umiarem, to dożyjesz sędziwego wieku :). Chyba, że będziesz stosował używki – pamiętaj to bardzo niezdrowo.

19. Niniejszym udostępniamy kolejną stronę www, na której znajduje się informację wraz z linkiem na temat dietetyka z poradni Magia Zdrowia. Ten wpis nosi numer dziewiętnaście.

20. Kolejny już wpis dotyczący poradni prowadzonej przez profesjonalnego dietetyka z Wrocławia

https://www.gasik.net/dietetyk-z-magiazdrowiacompl-36577.html