Adaś Szymkowiak – Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie dla Adama Szymkowiaka.

Adaś od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, jest upośledzony umysłowo w stopniu umiarkowanym. Chłopiec obecnie ma 16 lat i – mimo swojej choroby – jest bardzo pogodnym dzieckiem.

Praktycznie od urodzenia nasz podopieczny jest systematycznie rehabilitowany i to właśnie dzięki ciężkiej pracy – jaką stanowi rehabilitacja – Adaś w miarę samodzielnie się porusza. Stanowi to dla Adasia, jego bliskich i dla Fundacji ogromny sukces, ponieważ pierwotnie lekarze nie dawali mu nadziei nawet na to, że będzie sam siedział.

Żeby Adaś mógł dalej się rozwijać i robić postępy wymaga codziennej systematycznej i kompleksowej rehabilitacji oraz terapii psychologicznej i logopedycznej. Koszt jednej wizyty terapeutycznej to ok. 100 zł za jedną godzinę.

Adam Szymkowiak

Niezwykłe efekty w swojej rehabilitacji chłopiec osiąga dzięki wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne. Niestety rodzice Adasia coraz rzadziej mogą pozwolić sobie na korzystanie z takiej formy rehabilitacji, ponieważ turnusy są coraz droższe (średni koszt dwutygodniowego turnusu to 5 000 zł). Konieczny jest także specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny do rehabilitacji w domu, który też niestety jest bardzo drogi. Dlatego bardzo Państwa prosimy o pomoc. Nawet mała kwota będzie wielkim darem dla Adasia.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH SA 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
TYTUŁEM: 3285 SZYMKOWIAK ADAM – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia