„Kreatywni. I masz pomysł na wszystko” Scott Barry Kaufman, Carolyn Gregoire

kreatywni

Człowiek kreatywny to ktoś, kto chce więcej, sięga głębiej, ma wiele nowatorskich pomysłów. Tworzy coś niestandardowego. Kreatywność doskonalimy od najmłodszych lat życia i towarzyszy nam już zawsze. Później jest niebywale przydatna w zawodach artystycznych, ale także innych, między innymi w marketingu.

Shigeru Miyamoto jako mały chłopiec samodzielnie, na własny użytek, malował komiksy, produkował zabawki. Miał również bujną wyobraźnię. W myślach budował fascynujące światy. Gdy osiągnął dorosłość, zaprojektował, a następnie stworzył, konsolę Wii, słynną grę „Mario Bros”, a także sprawował nadzór nad wejściem w obieg gier Nintendo. Shigeru, w trakcie dorastania nie zatracił kreatywności oraz chęci do zabawy. Działo się tak dlatego, że on naprawdę to lubił, czerpał z tych zajęć przyjemność. To jest właśnie klucz. Nie będzie w nas kreatywnego myślenia, gdy będziemy wykonywać rzeczy, które nie przynoszą nam radości. To dlatego tak istotna jest pasja, gdyż ona pomaga nam rozwijać swoją kreatywność.

Książka „Kreatywni. I masz pomysł na wszystko” to nie tylko opowieść o zabawie i pasji. Autorzy nie stronią od takich zagadnień jak wrażliwość, samotność czy intuicja. Te aspekty mają niebagatelny wpływ na odkrycie kreatywności w nas samych. Na kartach książki czytelnik odnajdzie również wiele interesujących ciekawostek o życiu znanych osób, takich jak John Lennon, Michael Jackson, Frid Kahl, Thomas Edison i na ich przykładzie będzie mógł w większym stopniu i lepiej zgłębić temat kreatywności. To pozycja mająca na celu zwrócenie uwagi czytelnika na jego nawyki, które mają wpływ na kreatywność.

 

Agnieszka Miśkowiec