„SuperBetter. Życie to gra, naucz się wygrywać” Jane McGonigal

superbetter

Gry komputerowe stały się już naszą codziennością. Można grać w internecie, na tablecie, smartfonie, są również miejsca, gdzie możemy stworzyć grę samodzielnie. Możliwości jest co niemiara. Jest to lubiana forma rozrywki zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Wszystkim w grach chodzi głównie o jedno: aby być najlepszym, by wygrać. Gdy gramy, zapominamy o otaczającym nas świecie, o problemach, smutku, chorobie.

Z myślą o tym ostatnim wymienionym aspekcie powstała książka „SuperBetter. Życie to gra, naucz się wygrywać”. Autorka jakiś czas temu doznała wstrząśnienia mózgu. Choroba zatarasowała jej drogę do dalszej pracy, a także przyczyniła się do rozwoju depresji oraz lęków. Jane spróbowała zmienić swoje życie w specjalną grę, taką która ma na celu uodpornić człowieka na psychiczne zaburzenia. Nie sądziła wtedy, iż pomoże dzięki temu nie tylko sobie, ale też milionom ludzi na całym świecie.

W publikacji dzieli się swoimi doświadczeniami z czasu po wypadku. Na poparcie własnych słów, pokazuje czytelnikom sprawdzone sposoby radzenia sobie z depresją oraz lękami poprzez granie. Na końcu Jane mówi o tym jak wygrać życie. Należy podejść do niego z innym nastawieniem. Po lekturze nie sposób nie czuć się zaintrygowanym nowoczesnym podejściem do depresji i lęków. Autorka twierdzi, że gry są dobre i nam służą. Może warto to sprawdzić? 

 

Agnieszka Miśkowiec