Movember Polska – bezpłatne badania dla mężczyzn we Wrocławiu

badania mężczyzn

W sobotę  12 listopada w galerii handlowej Sky Tower oraz w niedzielę 13 listopada br. w Arkadach Wrocławskich odbędą się bezpłatne badania USG jąder oraz konsultacje medyczne dla mężczyzn. Są one zorganizowane w ramach rozpoczętej właśnie 3. edycji ogólnokrajowej kampanii Movember Polska, której celem jest profilaktyka męskich nowotworów. W tym roku w roli ambasadorów akcji występują siatkarze mistrza Polski – drużyna ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w której składzie są także zawodnicy reprezentacji, m.in. Dawid Konarski, Paweł Zatorski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek i Grzegorz Bociek.

Świadomość zdrowotna Polaków

Zdaniem ekspertów wielu chorób można uniknąć lub ograniczyć ryzyko ich wystąpienia, także raka. Tym bardziej, że jak wynika z raportu „Miej serce do zdrowia” – przeprowadzonego przez Millward Brown dla Nationale-Nederlanden wspierającego kampanię Movember Polska – to właśnie nowotworów najbardziej obawiają się panowie w Polsce – dotyczy to 41% respondentów. Ponadto, aż 79% panów wierzy, że można przeciwdziałać chorobom nowotworowym. Jednak tylko co czwarty mężczyzna wierzy, że regularne badania to skuteczna zasada profilaktyki. Na ogół bowiem panowie nie czują potrzeby ich przeprowadzania. Nie jest to zbyt optymistyczny wynik. Należy jednak pamiętać, że zapobieganie – w tym regularne badania profilaktyczne – jest o wiele łatwiejsze niż leczenie, dlatego podczas tegorocznej edycji akcji mężczyźni w Polsce będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań.

Siatkarze zapraszają panów na badania

Bezpłatne badania USG jąder – na wzór profilaktyki nowotworów piersi prowadzonej już od lat – są pomysłem, jaki nie był dotychczas realizowany w ramach akcji Movember jeszcze nigdzie na świecie. Dzięki zaangażowaniu organizatorów akcji – Fundacji Kapitan Światełko – oraz jej partnerom i ambasadorom mężczyźni będą mogli spotkać się z lekarzami i oswoić się z badaniami, które są kluczowe we wczesnym wykrywaniu nowotworów jąder i prostaty. Wszystkich zainteresowanych panów inicjatorzy akcji Movember Polska zapraszają w sobotę 12 listopada do galerii handlowej Sky Tower (ul. Powstańców Śląskich 95) w godz. 09:00 – 21:30 oraz w niedzielę, 13 listopada, do Arkad Wrocławskich (ul. Powstańców Śląskich 2-4) w godz. 10:00 – 20:00. Badania przeprowadzane będą przy wsparciu Nationale-Nederlanden oraz na najnowocześniejszym sprzęcie dzięki współpracy z ProfiMedical Ultrasonografia.

Zdecydowaliśmy się wesprzeć Movember Polska ponieważ wierzymy, że warto badać się profilaktycznie. Mamy nadzieję, że dzięki naszej obecności w tej akcji uda się nam przekonać panów w Polsce do zadbania o swoje „męskie sprawy”. Jako sportowcy dobrze wiemy, jak ważne są regularne badania i będziemy do tego samego zachęcać innych mężczyzn, aby szli w nasze ślady – podkreśla Sebastian Świderski, prezes ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, przedstawiciel siatkarskich ambasadorów kampanii w Polsce.