W czym pomoże Ci dietetyk?

dietetyk

Dieta nie zawsze kojarzy się nam pozytywnie. Często dochodzi również do takiej sytuacji, że mimo usilnych prób wytrwania na diecie, ciągłych ćwiczeń, zamiany windy na schody i porzucenia samochodu na rzecz spaceru, nic się nie zmienia. Nadprogramowe kilogramy, których chcemy się pozbyć, nie znikają, a my czujemy frustrację. Zazwyczaj właśnie wtedy zaczynają się poszukiwania odpowiedniej osoby, która będzie w stanie pomóc w dobraniu odpowiedniej diety.

– Dieta kojarzy nam się z czymś nieprzyjemnym, z ograniczeniami, potrawami bez smaku i ciągłym uczuciem głodu, a to zdecydowanie nieprawda – tłumaczy Ewa Zawidzka, Dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Magia Zdrowia. – Po zbadaniu i przeanalizowaniu dotychczasowych nawyków żywieniowych, okazuje się, że większość osób je za mało! Kiedy dostosujemy jadłospis do indywidualnych potrzeb danej osoby, pacjenci często mi mówią, że jeszcze nigdy nie jedli tak dużo i tak dobrze 🙂 I do tego chudną!

Warto wiedzieć, że Dietetyk ma za zadanie nie tylko zaplanować i dopasować odpowiedni jadłospis do pacjenta. Zajmuje się on także wspomaganiem leczenia i profilaktyką chorób zależnych od diety, zapobieganiem otyłości, oceną stanu i sposobu żywienia.

Liczba osób cierpiących na choroby dietozależne dramatycznie rośnie – mówi Ewa Zawidzka, Dietetyczka Magii Zdrowia. – Nie są to tylko problemy z wagą, ale również choroby układu krążenia, układu pokarmowego, cukrzyca, a w dłuższej perspektywie także choroby nowotworowe. Do mojego gabinetu zgłasza się coraz więcej osób chcących uzupełnić tradycyjne leczenie odpowiednią dietą, a także takie, – co niezmiernie mnie cieszy -, które dzięki odpowiedniemu odżywianiu chcą tych chorób uniknąć. Poważnym problemem staje się rosnąca nadwaga i otyłość u dzieci, w takim przypadku pracujemy nad zmianą nawyków żywieniowych dziecka i rodziców, a także uczymy dokonywania właściwych wyborów już na etapie kupowania żywności.

Zadaniem dietetyka jest bezpieczne przeprowadzenie pacjenta przez dietę, udzielenie niezbędnych informacji na temat zdrowego odżywiania, pomoc w  zmianie nawyków żywieniowych. Po zastosowaniu się do zaleceń dietetyka, pacjent może się spodziewać lepszego samopoczucia i wyglądu, a w kokretnych przypadkach także zbilansowania diety nietypowej np. wegetariańskiej, bezmlecznej czy bezglutenowej.

Bardzo ważnym elementem współpracy z dietetykiem jest również wsparcie emocjonalne i odpowiednie motywowanie, tak aby proces zmian przebiegał harmonijnie i był dla pacjenta jak najbardziej komfortowy.

Jeśli chcesz skorzystać z porady przyjaznego i skutecznego Dietetyka, skontaktuj się poprzez stronę: Gabinet Dietetyczny Magia Zdrowia lub napisz bezpośrednio na adres: kontakt@magiazdrowia.com.pl.