Lecznicze kamienie

post-section-2-img-7

Chętnie nosimy ozdoby w postaci kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Większość ludzi robi to wyłącznie dla ozdoby, nie wiedząc, że kamienie mają właściwości uzdrawiające i stymulujące nasze ciała. Niektóre kamienie szczególnie nas przyciągają i stają się naszymi ulubionymi. Niektórzy twierdzą, że nie jest to przypadek, gdyż te dary ziemi mają na nas wyczuwalny wpływ. Już zwykłe polne kamienie są w radiestezji, nauce o sposobach unikania szkodliwego promieniowania, używane właśnie jako odpromiennik.

Wiele starożytnych kultur podaje, że wszystko jest jednością. Także człowiek oraz ziemia mają ze sobą wielki związek, na poziomie atomowym i duchowym. Litoterapia to nauka i praktyka zajmująca się badaniem wpływu poszczególnych kamieni na ciało człowieka.

Kamienie szlachetne i system czakr

Bransoletka z kamieniWedług wschodnich systemów wierzeń ludzie posiadają siedem głównych czakr umieszczonych wzdłuż kręgosłupa. Każdej czakrze przypisany jest inny kamień, który pomaga ją stymulować i przez to poprawiać życie człowieka w sferze, którą reprezentuje dana czakra. Dzięki medytacjom z danym kamieniem możemy pozbyć się wielu blokad psychicznych.

Czakra korzenia odpowiada za warunki bytowe człowieka,  jego wolę przetrwania w materialnym świecie. Jaspis to kamień, który uziemia i pomaga zwalczyć lęki i czuć się dobrze samemu ze sobą.

Czakra seksualna zawiera pierwiastek życia. Karneol pomoże człowiekowi pozbyć się zahamowań w sferze seksu i zwiększy jego witalność.

Ośrodek splotu słonecznego odpowiada za nasze emocje oraz kontakty społeczne, życie w społeczeństwie. Dlatego to miejsce może mieć związek z zachorowaniami na depresję. Cytryn to kamień który działa antydepresyjnie. Ważne by nosić go na długim zawieszeniu, aby oscylował w okolicy pępka, tam, gdzie znajduje się czakra splotu słonecznego.

Tygrysie oko kamieńBlokady emocjonalne pozwala pokonać także tygrysie oko. Ośrodek serca jest miejscem gdzie szczególną rolę odgrywają uczucia. Gdy czakra rozwija się, człowiekiem targa i wielkie współczucie dla innych ludzi oraz stworzeń, i równie wielki lęk. Awenturyn pozwala uspokoić się i stawić czoła lękom.

Czakra gardła odpowiada za nasz głos, jasne i szczere wypowiadanie prawdy. Chalcedon pomaga otworzyć się i wyrazić własne uczucia słowami. Ochrania i pomaga podjąć decyzję.

Ametyst oddziałuje na trzecie oko. Zwiększa intuicję, pomaga w pracy mózgu.

Kryształ górski nadaje się do pracy ze wszystkimi czakrami, ponieważ jest kamieniem uniwersalnym. Najbardziej nadaje się do pracy z najwyższą czakrą (korony) jest jakby zwięczeniem wszystkich kamieni. Czakra ta otwiera nas na doznania duchowe.

Lecznicze działanie innych kamieni

kamienie leczniczeFluoryty to kamienie, które synchronizują pracę półkul mózgowych. Takie działanie ma obelisk lub latarnia morska (rodzaje fluorytów). Zielony fluoryt pomoże w pracy nerek i układu moczowego. Różowy kwarc to kamień pobudzający takie uczucia jak bezinteresowna miłość. Odpowiedni jest dla zakochanych, dla podtrzymania uczuć, oraz dla małych dzieci. Karneol to kamień, który warto wykorzystać przy przeziębieniu i grypie. Magnetyty pomagają w chorobach nowotworowych.

Szczególnie gloryfikowanym przez starożytne narody kamieniem był kryształ. Jest to rodzaj kwarcu. Całe bloki  kwarcu znajdziemy na przykład w piramidach w Gizie. Nie wiadomo jakie miały wykorzystanie. Powszechnie znane są także sławne kryształowe czaszki. Niektórzy wierzą, że są w nich zapisane pewne informacje, które można odczytać tylko za pomocą odpowiedniego nastrojenia umysłu. Kryształowe, a nie gorące ma być także wnętrze ziemi. Kwarc jest wykorzystywany i dziś w nowoczesnych komputerach, jako świetny przewodnik. Kryształ wytwarza prąd zmienny, który wrażliwe osoby mogą wyczuć obracając go w palcach (delikatne mrowienie). Noszenie przy sobie kryształu oczyszcza i zwiększa możliwości duchowe. Nadaje się do medytacji. Można nim zmiękczać oraz ładować wodę do picia. W tym celu należy umieścić kryształ w słoju z wodą i wystawić w oknie na wschodzące słońce.

Higiena pracy z kamieniami

Aby nasze kamienie dobrze funkcjonowały nie wystarczy ich tylko dotykać i przebywać wśród nich. Należy zadbać by kamienie, które wykorzystujemy do medytacji, i te którymi się leczymy były umieszczone osobno. Bardzo ważne jest regularne oczyszczanie kamieni, nie mogą one leżeć przez wiele tygodni a potem zostać użyte, gdyż wtedy bardziej szkodzą niż pomagają. W celu oczyszczenia kamienia należy umyć go w bieżącej zimnej wodzie. Bursztyn jest kamieniem, który wymaga codziennego oczyszczania. Dokładniejsze czyszczenie uzyskamy, gdy zanurzymy kamień w roztworze z soli morskiej na około dwanaście godzin.

Warto pamiętać, że lepsze efekty da wykorzystywanie kamieni w stanie surowym, niż tych po obróbce mechanicznej. Ważne jest oczywiście także pochodzenie kamieni i ich autentyczność. Czasem tylko człowiek od dawna z nimi zaznajomiony może określić, czy dany egzemplarz nie był sztucznie barwiony. Bardzo ważne jest, by pamiętać, że jeśli używamy na przykład rozrusznika serca litoterapia jest metodą leczenia wykluczoną.

Efekty litoterapii

Niektórzy poddają w wątpliwość skuteczność kamieni. Faktem jednak jest, że terapia przy ich pomocy przynosi zaskakująco dobre skutki. Ludzie zaczynają dzięki niej rozumieć skąd biorą się ich osobiste traumy i uzdrawiają je. Przy leczeniu fluorytem, który oddziałuje na nerki, ważne jest by pacjent znajdował się w okolicy toalety, ponieważ zdecydowanie przyśpieszają one swoją pracę. Pierwszy kontakt z kamieniami może wywołać w człowieku pewien rodzaj oszołomienia. Mogą nastąpić zawroty głowy, mdłości, nawet chwilowa utrata przytomności. Wynika z tego, że energia emitowana przed kamienie jest prawdziwa i bardzo silna.

Wielu ludzi skorzystało z usług litoterapii i wielu jeszcze skorzysta z pozytywnym dla siebie skutkiem. Ważne by nie bać się tej metody. Warto się nią wspomagać podczas tradycyjnych sposobów leczenia zaleconych przez lekarza medycyny.

Autor: Katarzyna Balińska